CRÒNICA ESCOLA MUNICIPAL DE BÀSQUET D’ONDARA – JORNADA 26 MAIG 2018

 

BENJAMÍ

Benjamí 47 – 6 Calp B

Aquest cap de setmana va vindre l’equip de segon any de Calp al nostre pavelló. Per primera vegada en la temporada, el nostre equip contava amb els 13 jugadors dels que disposa.

Es va demostrar el que portem treballant en els entrenes, tant a l’atac com a la defensa, ja que eixíem rapit al contra-atac i la defensa va fer que els contrincants no tingueren opció a marcar a la cistella.

Cal destacar el joc de les nostres 4 xiques, que en aquests partits es veu una mica més ja que la resta de companys els donen la confiança e intenten que siguen un poc més les protagonistes del partit.

ALEVÍ FEMENÍ

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 50-18 DÉNIA

El darrer dimecres les nostres alevines es van enfrontar a Dénia en el partit de la jornada del trofeu Federació. L’encontre va ser prou disputat en el primer quart quan les jugadores de Dénia van traure tot el seu potencial en pista fent una defensa molt bona a tota pista que va sorprendre a les nostres. Com no podia ser d’una altra manera les nostres alevines d’enguany van demostrar perquè van al cap davant de la classificació fent un parcial de 12-0 en el segon quart. La segona part de l’encontre ja va tindre un altre color, ja que, les nostres van eixir a la mitja part amb ganes d’endur-se el partit amb uns bons parcials. Be, al cap i la fi, una altra victòria per les alevines d’Ondara que no fa més que aprendre cada vegada que juga un partit.

ALEVÍ MASCULÍ A (PRE-INFANTIL)

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 49-34 CB CATRAL

Partit entre els dos equips invictes del grup i on, per tant, ens jugàvem el primer lloc de la classificació en aquesta última jornada de la fase de grups. A pesar que no es venia d’una setmana d’entrenaments com es voldria, els nostres demostraren una vegada més que este equip té moltíssimes coses bones a donar-nos cada vegada que entren a pista, fent un gran partit tots ells. Sense anar més lluny, tots els components anotaren almenys alguna cistella, demostrant que més que individualitats són equip. El partit començà amb una alternança de marcador però sempre a favor dels nostres acabant el primer quart per davant. En el segon s’amplià un poc més la diferència i només una petita espenta en el tercer quart per part dels visitants, feia que es reduïra al descans, tot i que en avantatge per als ondarencs. La segona meitat els nostres eixiren amb ganes i apretaren l’accelerador i amb jugades molt bones ampliaven la diferència fins el marcador final. Gran partit de l’equip que certifica el primer lloc de la classificació i el pas a les Semifinals que començarà dissabte vinent a doble partit.

ALEVÍ MASCULÍ B

WhatsApp Image 2018-05-28 at 11.55.10WhatsApp Image 2018-05-28 at 11.55.09

ESCOLES ESP ORTIVES ONDARA 43 – 37 TEULADA ALEVINS

El passat dissabte el nostre equip aleví disputava el seu últim partit de la temporada en el pavelló front a l’equip de Teulada. El partit es presentava igualat i així va ser, els nostres van començar amb una molt bona defensa dels dos jugadors més bons de l’equip rival que junt amb cistelles fàcils al contraatac van permetre avançar-se en el marcador. Durant el partit es pogueren vorer molt bones jugades per part dels nostres que mostraven el treball realitzat durant tota la temporada i s’arribà al marcador final de 43-37, enduent-se una bona victòria per a finalitzar la competició. Felicitar als jugadors per el gran treball realitzat i la millora observable en el seu joc durant la temporada, i esperem que continuen treballant i sobretot, que disfruten del bàsquet!

INFANTILS

INFANTIL FEMENÍ

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 44- 31 PAIDOS ROIG

El darrer dissabte les nostres infantils es van enfrontar a Paidos en la lligueta del trofeu Federació en Ondara. El partit va ser prou disputat no al començament si no al final del partit on les nostres tenien un avantatge de 25 punts caient als 13 punts finals. El partit va tindre com a dominador al Ondara que va jugar còmode tot l’encontre amb bones defenses i millors contraatacs. En els dos últims quarts van jugar juntes les infantils de 1º any i 3 alevines que l’any que ve jugaran juntes per anar coneixent-se. Les alevines es van trobar fora de lloc i el rival va aprofitar per apropar-se en el marcador. Be, al cap i la fi, el penúltim encontre amb aquest equip que tantes alegries ens ha donat. D’ací no res ja comença una altra temporada on ens trobarem per lluitar totes juntes.

INFANTIL MASCULÍ

Dos partits va jugar l’infantil masculí aquesta setmana, la jornada entre setmana i la del cap de setmana, totes dos solventades amb victòria.

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 50-39 CB TEULADA

Partit corresponent a la jornada entre setmana disputat dimarts de vesprada al pavelló d’Ondara. Ens enfrontàvem davant l’únic equip capaç de derrotar al nostre infantil masculí en aquest Trofeu Federació. Per tant, els dos equips es jugaven el primer lloc del grup. En el partit d’anada jugat a Teulada es perdé el partit per 5 punts de diferència, jugant un partit molt fluix per part dels nostres, però amb la convicció de poder remuntar el bàsquet-average en el partit de tornada. El partit començava en contra d’açò i dels nostres interessos, amb un Teulada més enxufat al partit i amb encert de fora. En canvi, els nostres els atacs no estaven sent massa fluïts i on hi havia moltes errades en les finalitzacions. A la conclusió dels tres primers quarts el resultat era d’un 4-20 per als teuladins. En el següent es pogué rebaixar la diferència notablement i arribar al descans en partit. La segona meitat fou per als nostres, dominant els quatre quarts, alguns d’ells amb autoritat i remuntant el partit fins el marcador final. Amb aquest resultat no només es va guanyar el partit, sinó el bàsquet-average entre ambdós equips, que de guanyar el proper partit, els nostres acabarien en el primer lloc del grup per poder disputar els quarts de final. A pesar de la victòria, moltes coses a millorar i que es treballaran en els propers entrenaments per millorar eixos aspectes. Però, ens quedem amb la reacció de l’equip en la segona meitat i les ganes per endur-se la victòria.

DÉNIA BÀSQUET 42-82 ESCOLES ESPORTIVES ONDARA

Nova victòria de l’infantil masculí davant el Dènia a la seua pista dissabte de mati en l’últim partit de la fase de grups. Els locals s’avançaren amb dos tirs lliures anotats però aquest fou l’únic moment que estigueren per dalt en el marcador. Els nostres, a pesar de fer un primer quart baix en anotació, aconseguiren ficar-se per sobre de l’equip rival. El segon quart fou l’únic que els locals inquietaren una mica els nostres, arribant a empatar el parcial. Però, a partir d’ací, els ondarencs es posaren les piles i acabaren la primera meitat amb un clar avantatge de vint punts. A pesar d’això, no es relaxaren i el pas dels vestuaris va servir per tornar a carregar energies i amb uns bons parcials s’arribà a tancar acta al sèptim quart. Bona aportació de tot l’equip i amb aquesta victòria certifiquen el primer lloc del grup i on la setmana que ve disputaran els quarts de final d’aquesta competició a doble partit en el mateix cap de setmana. De segur que ho donen tot i es veurà una gran imatge de l’equip en tots dos partits.

CADETS

CADET MASCULÍ A

C.B. XÀBIA 40 – 53 ESCOLES ESPORTIVES ONDARA

Setmana molt intensa la que va passar el Cadet A on va jugar 3 partits en 4 dies i amb un 100% de victòries.

El dimecres es desplaçà a Xàbia on guanyà per ofici i per superioritat però amb un joc molt dolent. La concentració i la intensitat no fou la idònia i l´única bona notícia fou la victòria.

C.B.TEULADA 16 – 41 ESCOLES ESPORTIVES ONDARA

El dia següent els ondarencs es desplaçaren a Teulada amb ganes de donar una millor imatge i recuperar el bon joc. Els nostres imposaren la seua superioritat i en cap moment es posà en dubtes la victòria però no s´aconseguí recuperar les millors sensacions perquè s´erraren molts passes i el joc no fou tan fluid i encertat com s´esperava.

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 52 – 47 C.B.DENIA

Per finalitzar la marató de partits, el dissabte visità el nostre pavelló el C.B. Denia. Un partit amb un rival de nivell i on els nostres devien mostrar la seva millor imatge si volien guanyar als deniers. I així fou. Un partit molt igualat marcat per la gran defensa que realitzaren els nostres i on el domini en el rebot fou la clau de la victòria final.

Al cap i a la fi, tres victòries on els ondarencs demostraren que quan s´enfronten a rivals de gran nivell mostren la seva millor versió.

JUVENIL

JUNIOR FEMENÍ:

WhatsApp Image 2018-05-28 at 11.55.05

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 30 – 67 DENIA BASQUET 02

Últim partit per a les nostres xiques d’aquesta temporada, en casa i front al complicat rival de Dénia. El partit es presentava molt complicat per a les nostres, no obstant eixiren a jugar sense cap pressió i a gaudir, i així es va notar amb un molt bon joc, amb una circulació fluida de baló, encert de cara a cistella, i sobretot, una molt bona actitud. El primer quart acabà igualat però a partir del segon quart l’equip visitant platejà una defensa molt agressiva que el va donar el seus fruits, i es va fer notar la superiorat de l’altre equip allunyant-se en el marcador. A pesar de tot això, les xiques continuaren realitzant un molt bon joc posant en pràctica tot allò aprés durant la temporada i demostrant que si volen, saben jugar a bàsquet molt bé. El marcador final fou de 30-67 per a l’equip visitant. Felicitar a les xiques i sobretot animar-les ja que ha sigut una temporada molt complicada en la qual no han acompanyat les victòries, però s’ha vist una millora prou gran en el seu joc durant l’any. Esperem que continuen aprenent i de segur que els resultats acompanyaran en el futur.

 

Publicado en Esports.