CRÒNICA ESCOLA MUNICIPAL DE BÀSQUET D’ONDARA – JORNADA 24 MARÇ 2018

IMG-20180324-WA0000 IMG-20180324-WA0001 IMG-20180324-WA0002

CRÒNICA ESCOLA MUNICIPAL DE BÀSQUET D’ONDARA – JORNADA 24 MARÇ 2018

BENJAMÍ

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 53-35 EL VERGER

Aquest dissabte el benjamí es va desplaçar fins a Calp on ens esperava un partit competit en el qual hauríem de lluitar per aconseguir la victòria.

Varem començar molt igualats però el despist d’un quart va fer que se’ns anaren uns 15 punts dalt. No obstant, després del descans els nostres eixiren més descansats i varen remuntar però no varem aconseguir superar-los en el marcador.

En quant al joc, no varem eixir amb la sensació d’haver perdut de molta diferencia de punts, ja que varem jugar molt bé tant en atac com en defensa, però els acabaments a cistella i els rebots varen ser els que van fer la diferencia de punts a favor del Calp A.

Ens quedem en el més bo d’aquest partit i és que els xiquets varen fer un molt bon partit.

ALEVÍ FEMENÍ

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 29-69 GUADALAVIAR

Aquesta setmana ens vam enfrontar altra vegada al equip de Guadalaviar amb la llisó ben apresa després de la derrota de fa dues setmanes. Ja coneixíem al rival i no ens va sorprendre la seua rapidesa al contraatac i la fermesa en defensa. Aleshores les nostres van posar totes les ganes posibles dificultant les eixides ràpides i fent una defensa molt bona. No es va poder fer res front un equip molt fort tot i que ho van intentar. A la mitja part ja perdíem de 25 punts i al cap i la fi ens van tancar l’acta però dels 10 punts aconseguits en València vam passar als quasi 30 en casa demostrant que no tenen por a ningú tot i ser un equip de nivell 1 baixat en segona fase. Anem endavant amb un gran equip que de segur ens donarà moltes i moltes alegries l’any que ve en infantil.

ALEVÍ MASCULÍ A

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 48-7 CB SUECA

El nostre aleví masculí A solventà sense problemes el partit davant el cuer de la classificació, el CB Sueca. L’equip eixí molt intens en defensa, el que permetia que es furtaren nombrosos balons i acabant en cistelles fàcils. A més, el rebot defensiu era controlat de manera molt superior pels nostres el que permetia que es poguera córrer al contraatac. En el segon quart la intensitat defensiva no va baixar, i varen endossar un gran parcial que al primer minut del tercer quart permeté tancar acta. A pesar d’això, els nostres continuaren treballant molt bé, tant defensivament com ofensivament, de cara a propers partits i es posaren objectius a complir d’aspectes treballats en els entrenaments. Amb açò, es pogueren veure grans accions col·lectives en atac amb moltes jugades que a tot entrenador li agrada veure. Degut també a les condicions del partit, tampoc es va voler forçar als jugadors que arrastraven problemes físics i on tots aprofitaren per agafar confiança per als encontres vinents. Gran partit dels nostres que tot i la superioritat davant el rival no es relaxaren mai i treballaren molt bé durant tot el partit.

ALEVÍ MASCULÍ B

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 37 – 28 DIMALUX-BSG

El passat dissabte el nostre equip aleví juga com a local per a rebre al San Gabriel d’Alacant. El partit va començar amb un joc igualat per part dels dos equips amb cistelles ràpides basades principalment amb els contraatacs. El partit va seguir la mateixa dinàmica els primers quarts, no obstant després del descans es va notar el canvi en la defensa per part dels nostres que aconseguiren allunyar-se un poc en el marcador, arribant al resultat final de 37-28 per a l’equip local. Felicitar als jugadors per la millora aconseguida i que continuen treballant per a endur-se més victòries i seguir aprenent.

INFANTILS

INFANTIL FEMENÍ

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA 60-19 ALFAZ DEL PI

Bona jornada per a les nostres infantils que van guanyar davant un Alfaz molt millorat. Les nostres van començar amb un defensa pressionant a tota pista que va ofegar a les rivals al llarg de tot el partit, tot i que em de ser més efectius baix de cistella en contra colps en superioritat. Les nostres eixen massa confiades en els primers quarts i es deixem fer massa punts sense oposició. No va ser fins els dos últims quarts quan les nostres no van deixar que les rivals feren més de 3 passes seguits i pressionant la línia de passe a tot hora, feina que es te que fer al llarg de tot el partit. Be, aquest dijous tenen l’oportunitat de confirmar la seua millora davant Els Maristes d’Alacant on de segur que s’enduran un victòria després de la derrota que van patir en Alacant que no ens esperàvem.

INFANTIL MASCULÍ

CA MONTEMAR 68-35 ESCOLES ESPORTIVES ONDARA

Partit jugat dissabte de vesprada a Alacant davant el segon classificat de la lliga. El partit es presentava complicat per aquest aspecte i per alguna baixa en l’equip, però que es tenia la confiança de almenys competir, sabedors que la victòria seria difícil. Els nostres eixiren al partit concentrats en defensa i en atac encertats, i tot i que es varen errar algunes cistelles fàcils, s’acabà el primer quart amb 4 punts d’avantatge. En el segon, els locals varen pujar la intensitat defensiva, ens costava superar la pressió a tota pista i no s’estava defenent bé els 1×1. A més, en atac es va deixar de tenir encert i costava molt anotar una cistella, arribant al descans amb un desavantatge de vint punts. En la segona part els nostres tornaren a estar millor en defensa no permetent cistelles fàcils i competint amb el rival tots els quarts, però l’avantatge aconseguit pels locals en la primera part els donava molta tranquil·litat. Tot i això, la segona part fou bastant millor que la primera, i donant la sensació que este equip pot competir contra aquests rivals de la part alta, però que la intensitat i desconcentració en molts moments fa que els rivals castiguen molt degut a la qualitat que hi ha en aquesta lliga Preferent. Toca continuar treballant per als propers partit.

CADETS

CADET MASCULÍ A

CADET MASCULÍ B

ESCOLES ESPORTIVES ONDARA B 59 – 18 CB ALBAIDA

Amb 7 jugadors, els ondarencs plantejaren un partit molt fresc on es notaren els canvis de banqueta per a mantindre la intensitat durant tot l’encontre. Els d’Albaida no disposaven d’un joc molt elaborat però tenien les coses clares: agafar el rebot i córrer en contra-atac. Els nostres eixiren adormits però poc a poc anaren despertant-se defensivament i començaren a furtar balons amb una defensa individual a tota la pista. La motivació de furtar cada baló es va mantindre durant tot l’encontre i s’aconseguí així tancar acta i emportar-se una victòria que en el camp rival ens va costar molt d’aconseguir.

JUVENIL

JUNIOR FEMENÍ:

C.B. TEIXERETA B 58 – 38 ESCOLES ESPORTIVES ONDARA

El diumenge el nostre equip femení es desplaçà de vesprada fins la localitat d’Ibi per a disputar el seu partit de la jornada. El partit es presentava prou accessible per a les nostres, i així es va demostrar durant el primer quart de partit aconseguint un parcial de 5-15 amb un boc joc ofensiu i amb encert de cara l’anella. Llàstima que a partir d’aquest moment el partit va pegar una volta de 180º, l’encert de cara a l’anella va disminuir i així es va notar fent que l’equip local poc a poc remuntés el marcador. En la segona part, la dinàmica fou la mateixa del últim quart, i l’equip local estigué prou més encertades amb el tirs exteriors i amb la intensitat mostrada, el que provocà que arribaren a allunyar-se en el marcador arribant al resultat final de 58-38 per a l’equip local.

JUNIOR MASCULÍ:

CB XATIVA 75 – 47 ESCOLES ESPORTIVES ONDARA

Difícil partit el del nostre juvenil que es presentava a Xàtiva diumenge de matí amb tan sols 6 jugadors. Aquesta jornada tocava medir-se contra el segon classificat de la lliga on en Ondara els vam poder competir fins a l’últim quart.

Sabent que no hi havia res a perdre, els nostres es col·locaren en una defensa 2 – 3 i esperaren els atacs rivals. Durs amb el jugador amb baló i agafant els rebots defensius s’aconseguí plantar cara fins al descans.

Després d’aquests minuts de recuperació, els nostres eixiren fatigats i no aconseguiren traspassar la pressió del rival a tota la pista, perdent 8 balons seguits. Això menguava la moral dels ondarencs que sols aconseguiren mantindre eixa diferència en el marcador fins al final.

 

Publicado en Esports.