IMG-20190616-WA0000

CLOENDA ESCOLA MUNICIPAL DE TENNIS D’ONDARA 2018-2019

IMG-20190616-WA0008 IMG-20190616-WA0009 IMG-20190616-WA0005 IMG-20190616-WA0000

Ondara, 17.06.19. El passat dissabte 15 de juny es va celebrar el torneig de fi de curs de l’Escola Esportiva Municipal de Tennis d’Ondara a les instal·lacions de La Sella. En la Categoria B els menuts de l’escola van gaudir de jocs i activitats relacionats amb el món del tennis, mentre que en la Categoria A es va fer un campionat de mini-tennis, a on la campiona va ser Sara Grimalt i la subcampiona Gemma Gilabert.

Des de l’Escola Municipal de Tennis s’ha donat les gràcies a l’Ajuntament d’Ondara per la seua col•col·laboració, a tots els xiquets i xiquetes per la seua participació i actitud durant tot el torneig, i als pares i mares que van vindre a animar a tots els jugadors/es.

IMG-20190616-WA0006IMG-20190616-WA0004 IMG-20190616-WA0002IMG-20190616-WA0007 IMG-20190616-WA0003 IMG-20190616-WA0001

lliga comarcal juvenil

L’ESCOLA MUNICIPAL DE PILOTA D’ONDARA ACONSEGUEIX PODIS EN TOTES LES CATEGORIES DE LA LLIGA COMARCAL 2018-2019 DE RASPALL

Ondara s’alça amb l’or en aleví; plata en benjamí, cadet i juvenil, i bronze en infantil

Ondara, 17.06.19. Divendres passat es va celebrar a les instal·lacions esportives d’Els Poblets la cloenda de la Lliga Marina Alta 2018-2019 de les diferents modalitats esportives, amb el lliurament de trofeus i medalles als equips millor classificats de la comarca.

L’Escola Municipal de Pilota d’Ondara, entrenada per Juanma Garrido i Néstor Portes, va aconseguir cinc podis, en les cinc categories de la lliga comarcal (que correspon a la modalitat de raspall): plata en benjamí, or en aleví, bronze en infantil, i plata en cadet i juvenil. Aquestes classificacions corresponen a la lliga de raspall que els equips d’Ondara porten disputant des de principis de temporada, junt amb les escoles de la Marina Alta.

lliga comarcal benjami

lliga comarcal alevi

lliga comarcal infantil

lliga comarcal cadet

lliga comarcal juvenil

La Regidora d’Esports d’Ondara, Mar Chesa, va ser l’encarregada de lliurar els trofeus als representants dels cinc equips d’Ondara, i va felicitar als pilotaris i als seus entrenadors pels seus èxits esportius en la lliga de la comarca.

L’equip benjamí d’Ondara de la lliga comarcal està compost per Dani Serra, Uxue Arbona, Joan Garrido i Izan García. L’equip aleví està integrat per Arnau Mas, José Miguel Sastre, Hugo Marí, Andreu Mullor i José Mengual. L’equip infantil, integrat per Gorka Arbona, Quico Roselló, Alex Serra, Luca Mahiques, Mateu Guitart i Joan Mullor. L’equip cadet, integrat per Josep Chesa, Andreu Mas, Felipe Solano i Adrià Duro. L’equip juvenil, està integrat per Josep Sapena i Marc Estellés.

image1

CLOENDA DE L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA TEMPORADA 2018-2019

image1

 

Ondara, 12.06.19. El passat dilluns 10 de juny va ser la Cloenda de l’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara, on van participar 120 gimnastes, 20 gimnastes individuals, 10 duos, 6 trios, 5 conjunts i 4 grups d’exhibició, de diferents nivells; des de la Lliga Comarcal, la Lliga Provincial d’Interclub a Trofeu Federació.

Al llarg de la temporada, els resultats d’Ondara en la Lliga Comarcal han sigut de 28 podis, en els Minijocs un segon i tercer lloc, en la Lliga Interclub 2 podis i en Trofeu Federació un subcampionat provincial i un tercer lloc autonòmic.

Darrere d’aquests resultats hi ha molt esforç per part de les famílies, equip tècnic i gimnastes.

L’ÚNICA COSA IMPOSSIBLE ÉS AQUELLA QUE NO INTENTES”

 

image2

 

IMG_20190607_185931_resized_20190611_081812504

CLOENDA DE L’ESCOLA MUNICIPAL DE TENNIS TAULA D’ONDARA TEMPORADA 2018-2019

IMG_20190607_185931_resized_20190611_081812504 IMG_20190607_195128_resized_20190611_081811212

Ondara, 12.06.19. El passat divendres 7 de juny va tindre lloc la cloenda de Tennis Taula de les Escoles Esportives d’Ondara al gimnàs del Sanchis Guarner.

Va ser una cloenda molt familiar, ja que va hi haure un torneig de dobles on la parella de cada xiquet/a tenia que ser un familiar. Fa un parell de mesos vam anunciar aquesta novetat a les famílies perquè la parella de cada xiquet/a poguera vindre a entrenar i fer unes partides.

El resultat va ser una vesprada de rialles, bon clima, familiars recolzant i compartint esport els uns amb els altres, respecte al rival amb un gimnàs ple de gom a gom on vam contar amb la presència de la Regidora d’Esports en funcions, Mar Chesa.

Es van repartir trofeus per als tres primers classificats i medalles per a tots els participants amb un xicotet obsequi d’una xapeta amb una frase motivadora la qual deia: «L’única cosa impossible és aquella que no intentes».

Més fotos: https://www.facebook.com/pg/laveudondara/photos/?tab=album&album_id=2449232651763495

image1 - copia

BRONZE PER A L’EQUIP CADET DEL CLUB ESPORT VIU ONDARA EN EL CAMPIONAT AUTONÒMIC DE FEDERACIÓ NIVELL BÀSIC

 

 

L’ondarenca Maria Vallalta (club Xàbia) va ser subcampiona autonòmica en l’aparell de maces

Ondara, 10.06.19. El passat dissabte 8 de juny es va celebrar l’autonòmic de Federació de nivell bàsic a Xàbia, on dos de les gimnastes del club Esport Viu Ondara van participar per equips en categoria cadet, sent la primera vegada que participa aquest club en aquest nivell.

En primer lloc va actuar Giulietta Rolfs en cèrcol on va obtindre un quart lloc i més tard va competir Mireia Payà en cinta, aconseguint la primera classificació d’aquest aparell, fent la suma de les dos notes es van proclamar terceres autonòmiques en un nivell molt alt i competint contra moltes gimnastes. Un orgull per a aquesta escola comptar amb dos xiquetes tan dedicades a aquest esport.

image3 - copia image2 - copia

image1 - copia

D’altra banda, l’ondarenca Maria Vallalta també va participar, pel club Xàbia i en categoria aleví, proclamant-se subcampiona autonòmica en l’aparell de maces, classificant-se en cinquè lloc junt a la seua companya.

image4 - copia

Enhorabona a les tres gimnastes pels magnífics resultats!!! Són moltes hores que li dediquen a aquest esport i la recompensa al sacrifici que fan ha sigut molt reconfortant.

 

 

 

 

DSC_0386

L’ESCOLA MUNICIPAL D’ATLETISME D’ONDARA PARTICIPA A BENISSA EN LA CURSA FINAL DE LA VOLTA A PEU A LA MARINA

La cursa final de la Volta a Peu a la Marina es va disputar a Benissa com es habitual i en aquest cas varem tenir una bona representació Ondarenca, on als habituals Aitor, Nora i Pau (Roc va descansar esta setmana) cal afegir la bona participació de Hugo i la sopressa la varem tenir a la categoria dels barrufets on Eric, Marc, Guiu i Unai van fer una gran cursa després d’haver jugat a futbol pel matí a la Jornada de querubins! Com sempre, Benissa va ser una festa.

DSC_0454DSC_0448 DSC_0386DSC_0372 DSC_0347

DSC_0311

JORNADA DE QUERUBINS AL POLIESPORTIU D’ONDARA

DSC_0311 DSC_0373

Aquest dissabte 8 de juny vàrem celebrar al poliesportiu Vicent Zaragoza una jornada de querubins en la que van participar les escoles de Dénia, La Marina de Xàbia, Pedreguer, Calp i Ondara. Molt bon ambient entre els assistents que disfrutaren d’una competició on tots van ser guanyadors i així van despedir el curs estos grans jugadors! Ara toca descansar i agafar forces de cara a setembre!!

escola ondara final

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA ACONSEGUEIX 28 PODIS (10 ORS, 8 PLATES I 10 BRONZES) EN LA FINAL DE LA LLIGA COMARCAL 2019

escola ondara final

I 25 podis en la 4a Fase de la Lliga celebrada dissabte passat 1 de juny a Xàbia

Ondara, 04.06.19. El Pavelló de Xàbia va acollir aquest passat dissabte 1 de juny la 4a Fase i Final de la X Lliga comarcal de les Escoles Esportives Municipals de Gimnàstica Rítmica temporada 2018-2019, en la que han participat 300 gimnastes de les escoles de Dénia, Gata, Pego, Benissa, Poble Nou de Benitatxell, Xàbia, Pedreguer, Calp, i Ondara.

L’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara, coordinada per Alicia Ivars, i que compta com entrenadores amb Alba Fornés, Nerea Fornés, Sandra Gamero, Natalia Cholbi i Irene Estévez, va participar amb 105 gimnastes, i va obtindre uns magnífics resultats, aconseguint un total de 25 podis en la 4a Fase celebrada a Xàbia, i un total de 28 podis en la classificació de la fase final comarcal, amb 10 ors, 8 plates i 10 bronzes en la Final.

La Regidora d’Esports en funcions d’Ondara, Mar Chesa, que va estar present en la final, ha felicitat totes les gimnastes de l’Escola Municipal de Gimnàstica d’Ondara i a les seues entrenadores pels seus magnífics resultats aquesta temporada.

gimnastica escola ondara (1) gimnastica escola ondara (2)

RESULTATS ESCOLA D’ONDARA 4º FASE – 1 JUNY 2019 Xàbia:

25 PODIS ESCOLA ONDARA

Individual

Prebenjamí

4a Núria Pineda

Benjamí

1a Alessia Velasco

3a Carme Marín

Aleví

3a Roser Alemany

2a Judith Ballester

Infantil

1a Vera Monedero

4a Lara Stauder

Cadet

3a Ana Reig

2a Cristina Saiz

4a Angèlica Carrió

Juvenil

4a María Romero

Trios

Benjamí

1es Yoanna Gancheva, Carla Tihca I Maia Álvarez

2es Alma Contrí, Clauda Vaquer I Laura Saiz

Aleví

4es Emma Ordines, Júlia Sendra I Pau Mut

3es Aroa Soldevila, Marina Más I Sandra Ribes

Infantil

1es Azahar Vanaclocha, Laura Zaragoza I Nerea Bonet

Cadet

1es Giuliana Sánchez, Maria Llorens I Helna Rosselló

Duos

Prebenjamí

1es Núria Pineda I Mireia Server

Benjamí

1es Maria Fernández I Carmen Chapa

1es Lucia Llorens I Lara Rodríguez

Aleví

1s Joan Pere Sendra I Samuel Ivars

4es Zoe Barber I Carla Riera

6es Nahiara Tessore I Carmen Serra

Infantil

4es Nadia Boluda I Vega Vizcaya

Cadet

1es Luana Salort I Sonia Martínez

2es Júlia Signes I Cristina Zamora

Juvenil

1es Carla Romero I Melba García

Conjunts

Benjamí

1es Daniela Hernández, Irene Mohedano, Anna Hernández, Ana Romans I Àngela Malonda

Aleví

2es Iratxe Parra, Sara Arlandis, Alice Kiss, Mireia Ribes I Andrea Munuera.

1es Roser Alemany, Irene Rivera, Zaira Quintanar, Elsa Femenia I Sara López

Infantil

1es Paula Jordà, Maria Hernández, Maia Salort, Valeria Doménech I Clara Más

1es Àngela Gil, Maitane Alfaro, Martina Portes I Nerea López

IMG_0833IMG_0834 IMG_0835IMG_0838 IMG_0840IMG_0842 IMG_0843IMG_0844 IMG_0845IMG_0846 IMG_0847IMG_0848 IMG_0849IMG_0850 IMG_0851 IMG_0873

RESULTATS ONDARA FINAL DE LLIGA:

28 PODIS ESCOLA ONDARA

Individual

Prebenjamí

4a Núria Pineda

Benjamí

1a Alessia Velasco

3a Carme Marín

Aleví

1a Roser Alemany

3a Judith Ballester

Infantil

2a Vera Monedero

4a Lara Stauder

Cadet

2a Ana Reig

3a Cristina Saiz

4a Angèlica Carrió

Juvenil

3a María Romero

Trios

Benjamí

1es Yoanna Gancheva, Carla Tihca I Maia Álvarez

2es Alma Contrí, Clauda Vaquer I Laura Saiz

Aleví

2es Emma Ordines, Júlia Sendra I Pau Mut

3es Aroa Soldevila, Marina Más I Sandra Ribes

Infantil

1es Azahar Vanaclocha, Laura Zaragoza I Nerea Bonet

Cadet

3es Giuliana Sánchez, Maria Llorens I Helna Rosselló

Duos

Prebenjamí

3es Núria Pineda I Mireia Server

Benjamí

1es Maria Fernández I Carmen Chapa

3es Lucia Llorens I Lara Rodríguez

Aleví

1s Joan Pere Sendra I Samuel Ivars

2es Zoe Barber I Carla Riera

6es Nahiara Tessore I Carmen Serra

Infantil

2es Nadia Boluda I Vega Vizcaya

Cadet

2es Júlia Signes I Cristina Zamora

3es Luana Salort I Sonia Martínez

Juvenil

1es Carla Romero I Melba García

Conjunts

Benjamí

1es Daniela Hernández, Irene Mohedano, Anna Hernández, Ana Romans I Àngela Malonda

Aleví

1es Roser Alemany, Irene Rivera, Zaira Quintanar, Elsa Femenia I Sara López

2es Iratxe Parra, Sara Arlandis, Alice Kiss, Mireia Ribes I Andrea Munuera

Infantil

1es Paula Jordà, Maria Hernández, Maia Salort, Valeria Doménech I Clara Más

3es Àngela Gil, Maitane Alfaro, Martina Portes I Nerea López

podiums final (1)podiums final (2) podiums final (3)podiums final (4) podiums final (5)podiums final (6) podiums final (7)podiums final (8) podiums final (9)podiums final (10) podiums final (11)podiums final (12) podiums final (13)podiums final (14) podiums final (15)podiums final (16) podiums final (17) podiums final (18)

image2 - copia

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA VA PARTICIPAR DISSABTE PASSAT A LA 3a FASE I FINAL DE LA LLIGA PROVINCIAL INTERCLUB CELEBRADA A ALACANT

L’Escola d’Ondara ha aconseguit el subcampionat per equips (amb l’equip L) en el final de la lliga, i el bronze en individuals per a Mireia Pons

Ondara, 04.06.19. El passat dissabte 2 de juny es va celebrar la 3a fase i final de la Lliga Provincial d’Interclub en Alacant, organitzada pel club ECA. Les gimnastes de categoria infantil i modalitat individual i equip d’aquest nivell de l’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara (que està coordinada per Alícia Ivars) es van desplaçar per tancar la temporada, aconseguint el subcampionat per equips (amb l’equip L) en el final de la lliga, i el bronze en individuals per a Mireia Pons. Des de la Regidoria d’Esports d’Ondara, la seua titular en funcions, Mar Chesa, ha donat l’enhorabona a les gimnastes d’Ondara i a les seues entrenadores per la seua participació i resultats en la lliga Interclub.

image1 image2 image3

RESULTATS 3aFASE

  • Equips:

Equip P:

Alma Llobell en pilota: cinquena

Emma Almiñana en maces: sisena

Equip L:

Paula Vives en pilota: segona

Aina Server en maces: tercera

  • Individuals:

Mireia Pons en pilota 5a classificada

Ana Monedero en pilota 6a classificada

RESULTATS FINAL (suma de les 3 fases)

  • Equips:

Subcampiones Lliga Interclub : Equip Ondara L

Sisenes Classificades: Equip Ondara P

  • Individuals:

Mireia Pons 3a Classificada

Ana Monedero 7a Classificada