IMG_20190607_185931_resized_20190611_081812504

CLOENDA DE L’ESCOLA MUNICIPAL DE TENNIS TAULA D’ONDARA TEMPORADA 2018-2019

IMG_20190607_185931_resized_20190611_081812504 IMG_20190607_195128_resized_20190611_081811212

Ondara, 12.06.19. El passat divendres 7 de juny va tindre lloc la cloenda de Tennis Taula de les Escoles Esportives d’Ondara al gimnàs del Sanchis Guarner.

Va ser una cloenda molt familiar, ja que va hi haure un torneig de dobles on la parella de cada xiquet/a tenia que ser un familiar. Fa un parell de mesos vam anunciar aquesta novetat a les famílies perquè la parella de cada xiquet/a poguera vindre a entrenar i fer unes partides.

El resultat va ser una vesprada de rialles, bon clima, familiars recolzant i compartint esport els uns amb els altres, respecte al rival amb un gimnàs ple de gom a gom on vam contar amb la presència de la Regidora d’Esports en funcions, Mar Chesa.

Es van repartir trofeus per als tres primers classificats i medalles per a tots els participants amb un xicotet obsequi d’una xapeta amb una frase motivadora la qual deia: “L’única cosa impossible és aquella que no intentes”.

Més fotos: https://www.facebook.com/pg/laveudondara/photos/?tab=album&album_id=2449232651763495

image1 - copia

BRONZE PER A L’EQUIP CADET DEL CLUB ESPORT VIU ONDARA EN EL CAMPIONAT AUTONÒMIC DE FEDERACIÓ NIVELL BÀSIC

 

 

L’ondarenca Maria Vallalta (club Xàbia) va ser subcampiona autonòmica en l’aparell de maces

Ondara, 10.06.19. El passat dissabte 8 de juny es va celebrar l’autonòmic de Federació de nivell bàsic a Xàbia, on dos de les gimnastes del club Esport Viu Ondara van participar per equips en categoria cadet, sent la primera vegada que participa aquest club en aquest nivell.

En primer lloc va actuar Giulietta Rolfs en cèrcol on va obtindre un quart lloc i més tard va competir Mireia Payà en cinta, aconseguint la primera classificació d’aquest aparell, fent la suma de les dos notes es van proclamar terceres autonòmiques en un nivell molt alt i competint contra moltes gimnastes. Un orgull per a aquesta escola comptar amb dos xiquetes tan dedicades a aquest esport.

image3 - copia image2 - copia

image1 - copia

D’altra banda, l’ondarenca Maria Vallalta també va participar, pel club Xàbia i en categoria aleví, proclamant-se subcampiona autonòmica en l’aparell de maces, classificant-se en cinquè lloc junt a la seua companya.

image4 - copia

Enhorabona a les tres gimnastes pels magnífics resultats!!! Són moltes hores que li dediquen a aquest esport i la recompensa al sacrifici que fan ha sigut molt reconfortant.

 

 

 

 

DSC_0386

L’ESCOLA MUNICIPAL D’ATLETISME D’ONDARA PARTICIPA A BENISSA EN LA CURSA FINAL DE LA VOLTA A PEU A LA MARINA

La cursa final de la Volta a Peu a la Marina es va disputar a Benissa com es habitual i en aquest cas varem tenir una bona representació Ondarenca, on als habituals Aitor, Nora i Pau (Roc va descansar esta setmana) cal afegir la bona participació de Hugo i la sopressa la varem tenir a la categoria dels barrufets on Eric, Marc, Guiu i Unai van fer una gran cursa després d’haver jugat a futbol pel matí a la Jornada de querubins! Com sempre, Benissa va ser una festa.

DSC_0454DSC_0448 DSC_0386DSC_0372 DSC_0347

DSC_0311

JORNADA DE QUERUBINS AL POLIESPORTIU D’ONDARA

DSC_0311 DSC_0373

Aquest dissabte 8 de juny vàrem celebrar al poliesportiu Vicent Zaragoza una jornada de querubins en la que van participar les escoles de Dénia, La Marina de Xàbia, Pedreguer, Calp i Ondara. Molt bon ambient entre els assistents que disfrutaren d’una competició on tots van ser guanyadors i així van despedir el curs estos grans jugadors! Ara toca descansar i agafar forces de cara a setembre!!

escola ondara final

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA ACONSEGUEIX 28 PODIS (10 ORS, 8 PLATES I 10 BRONZES) EN LA FINAL DE LA LLIGA COMARCAL 2019

escola ondara final

I 25 podis en la 4a Fase de la Lliga celebrada dissabte passat 1 de juny a Xàbia

Ondara, 04.06.19. El Pavelló de Xàbia va acollir aquest passat dissabte 1 de juny la 4a Fase i Final de la X Lliga comarcal de les Escoles Esportives Municipals de Gimnàstica Rítmica temporada 2018-2019, en la que han participat 300 gimnastes de les escoles de Dénia, Gata, Pego, Benissa, Poble Nou de Benitatxell, Xàbia, Pedreguer, Calp, i Ondara.

L’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara, coordinada per Alicia Ivars, i que compta com entrenadores amb Alba Fornés, Nerea Fornés, Sandra Gamero, Natalia Cholbi i Irene Estévez, va participar amb 105 gimnastes, i va obtindre uns magnífics resultats, aconseguint un total de 25 podis en la 4a Fase celebrada a Xàbia, i un total de 28 podis en la classificació de la fase final comarcal, amb 10 ors, 8 plates i 10 bronzes en la Final.

La Regidora d’Esports en funcions d’Ondara, Mar Chesa, que va estar present en la final, ha felicitat totes les gimnastes de l’Escola Municipal de Gimnàstica d’Ondara i a les seues entrenadores pels seus magnífics resultats aquesta temporada.

gimnastica escola ondara (1) gimnastica escola ondara (2)

RESULTATS ESCOLA D’ONDARA 4º FASE – 1 JUNY 2019 Xàbia:

25 PODIS ESCOLA ONDARA

Individual

Prebenjamí

4a Núria Pineda

Benjamí

1a Alessia Velasco

3a Carme Marín

Aleví

3a Roser Alemany

2a Judith Ballester

Infantil

1a Vera Monedero

4a Lara Stauder

Cadet

3a Ana Reig

2a Cristina Saiz

4a Angèlica Carrió

Juvenil

4a María Romero

Trios

Benjamí

1es Yoanna Gancheva, Carla Tihca I Maia Álvarez

2es Alma Contrí, Clauda Vaquer I Laura Saiz

Aleví

4es Emma Ordines, Júlia Sendra I Pau Mut

3es Aroa Soldevila, Marina Más I Sandra Ribes

Infantil

1es Azahar Vanaclocha, Laura Zaragoza I Nerea Bonet

Cadet

1es Giuliana Sánchez, Maria Llorens I Helna Rosselló

Duos

Prebenjamí

1es Núria Pineda I Mireia Server

Benjamí

1es Maria Fernández I Carmen Chapa

1es Lucia Llorens I Lara Rodríguez

Aleví

1s Joan Pere Sendra I Samuel Ivars

4es Zoe Barber I Carla Riera

6es Nahiara Tessore I Carmen Serra

Infantil

4es Nadia Boluda I Vega Vizcaya

Cadet

1es Luana Salort I Sonia Martínez

2es Júlia Signes I Cristina Zamora

Juvenil

1es Carla Romero I Melba García

Conjunts

Benjamí

1es Daniela Hernández, Irene Mohedano, Anna Hernández, Ana Romans I Àngela Malonda

Aleví

2es Iratxe Parra, Sara Arlandis, Alice Kiss, Mireia Ribes I Andrea Munuera.

1es Roser Alemany, Irene Rivera, Zaira Quintanar, Elsa Femenia I Sara López

Infantil

1es Paula Jordà, Maria Hernández, Maia Salort, Valeria Doménech I Clara Más

1es Àngela Gil, Maitane Alfaro, Martina Portes I Nerea López

IMG_0833IMG_0834 IMG_0835IMG_0838 IMG_0840IMG_0842 IMG_0843IMG_0844 IMG_0845IMG_0846 IMG_0847IMG_0848 IMG_0849IMG_0850 IMG_0851 IMG_0873

RESULTATS ONDARA FINAL DE LLIGA:

28 PODIS ESCOLA ONDARA

Individual

Prebenjamí

4a Núria Pineda

Benjamí

1a Alessia Velasco

3a Carme Marín

Aleví

1a Roser Alemany

3a Judith Ballester

Infantil

2a Vera Monedero

4a Lara Stauder

Cadet

2a Ana Reig

3a Cristina Saiz

4a Angèlica Carrió

Juvenil

3a María Romero

Trios

Benjamí

1es Yoanna Gancheva, Carla Tihca I Maia Álvarez

2es Alma Contrí, Clauda Vaquer I Laura Saiz

Aleví

2es Emma Ordines, Júlia Sendra I Pau Mut

3es Aroa Soldevila, Marina Más I Sandra Ribes

Infantil

1es Azahar Vanaclocha, Laura Zaragoza I Nerea Bonet

Cadet

3es Giuliana Sánchez, Maria Llorens I Helna Rosselló

Duos

Prebenjamí

3es Núria Pineda I Mireia Server

Benjamí

1es Maria Fernández I Carmen Chapa

3es Lucia Llorens I Lara Rodríguez

Aleví

1s Joan Pere Sendra I Samuel Ivars

2es Zoe Barber I Carla Riera

6es Nahiara Tessore I Carmen Serra

Infantil

2es Nadia Boluda I Vega Vizcaya

Cadet

2es Júlia Signes I Cristina Zamora

3es Luana Salort I Sonia Martínez

Juvenil

1es Carla Romero I Melba García

Conjunts

Benjamí

1es Daniela Hernández, Irene Mohedano, Anna Hernández, Ana Romans I Àngela Malonda

Aleví

1es Roser Alemany, Irene Rivera, Zaira Quintanar, Elsa Femenia I Sara López

2es Iratxe Parra, Sara Arlandis, Alice Kiss, Mireia Ribes I Andrea Munuera

Infantil

1es Paula Jordà, Maria Hernández, Maia Salort, Valeria Doménech I Clara Más

3es Àngela Gil, Maitane Alfaro, Martina Portes I Nerea López

podiums final (1)podiums final (2) podiums final (3)podiums final (4) podiums final (5)podiums final (6) podiums final (7)podiums final (8) podiums final (9)podiums final (10) podiums final (11)podiums final (12) podiums final (13)podiums final (14) podiums final (15)podiums final (16) podiums final (17) podiums final (18)

image2 - copia

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA VA PARTICIPAR DISSABTE PASSAT A LA 3a FASE I FINAL DE LA LLIGA PROVINCIAL INTERCLUB CELEBRADA A ALACANT

L’Escola d’Ondara ha aconseguit el subcampionat per equips (amb l’equip L) en el final de la lliga, i el bronze en individuals per a Mireia Pons

Ondara, 04.06.19. El passat dissabte 2 de juny es va celebrar la 3a fase i final de la Lliga Provincial d’Interclub en Alacant, organitzada pel club ECA. Les gimnastes de categoria infantil i modalitat individual i equip d’aquest nivell de l’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara (que està coordinada per Alícia Ivars) es van desplaçar per tancar la temporada, aconseguint el subcampionat per equips (amb l’equip L) en el final de la lliga, i el bronze en individuals per a Mireia Pons. Des de la Regidoria d’Esports d’Ondara, la seua titular en funcions, Mar Chesa, ha donat l’enhorabona a les gimnastes d’Ondara i a les seues entrenadores per la seua participació i resultats en la lliga Interclub.

image1 image2 image3

RESULTATS 3aFASE

  • Equips:

Equip P:

Alma Llobell en pilota: cinquena

Emma Almiñana en maces: sisena

Equip L:

Paula Vives en pilota: segona

Aina Server en maces: tercera

  • Individuals:

Mireia Pons en pilota 5a classificada

Ana Monedero en pilota 6a classificada

RESULTATS FINAL (suma de les 3 fases)

  • Equips:

Subcampiones Lliga Interclub : Equip Ondara L

Sisenes Classificades: Equip Ondara P

  • Individuals:

Mireia Pons 3a Classificada

Ana Monedero 7a Classificada

DSC_0142

ELS EQUIPS PREBENJAMINS DE L’ESCOLA MUNICIPAL DE FUTBOL D’ONDARA PARTICIPEN EN LA FINAL DE LA LLIGA ACYDMA A PEGO

DSC_0192 DSC_0142 DSC_0112 DSC_0060

 

Aquest dissabte 1 de juny es celebrava a Pego la final de la lliga Acydma de prebenjamins, com no podia ser d’un altra forma, va ser una gran festa del futbol al poder tenir tots junts als menuts futbolistes de la nostra comarca. A més de la clàssica entrega de trofeus a mig dia, es van jugar els últims partits de la Copa Prebenjamí i les dues finals.

La final dels mes menuts va ser disputada pels dos equips d’Ondara, que van proporcionar un gran espectacle a través d’un igualat i intens partit. Després del partit, la celebració i recollida conjunta del trofeu van marcar un dia complet pels menuts.

També el prebenjamí d’Arturo va jugar el seu partit, on com han fet durant les últimes setmanes, van mostrar un joc complet front un gran equip com el de La Marina de Xàbia.

Agrair a Acydma i a l’Escola de Pego la gran organització d’aquesta jornada festiva!

alevins or (2)

L’ESCOLA MUNICIPAL DE PILOTA D’ONDARA ACONSEGUEIX L’OR EN ALEVINS I LA PLATA EN BENJAMINS EN LA FINAL AUTONÒMICA DELS XXXVII JECV ESCALA I CORDA

alevins or (2)benjamins plata (2) 

Ondara, 03.06.19. Gran fita esportiva la que ha aconseguit l’Escola Municipal de Pilota d’Ondara, entrenada per Juanma Garrido i Néstor Portes, aquest passat cap de setmana. Dos equips d’aquesta escola, l’aleví i el benjamí, es van alçar com a campió i subcampió autonòmic, respectivament, en la modalitat d’escala i corda, considerada molt tècnica i de prestigi.

Aquest dissabte 1 i diumenge 2 de juny es va jugar al Trinquet d’Onda (Castelló) la Fase Final Autonòmica d’Escala i Corda dels XXXVII JECV, organitzats per la Federació de Pilota Valenciana. L’Escola Municipal de Pilota d’Ondara havia aconseguit classificar a dos equips; el benjamí i l’aleví, que s’havien proclamat campions provincials d’escala i corda la setmana anterior. Ambdós equips van protagonitzar grans partides; cadascú va haver de jugar una lliga contra els dos primers classificats de la província de València; i contra el primer classificat de la província de Castelló.

Després de les tres partides disputades, en categoria benjamí, l’equip d’Ondara (integrat per Dani Serra, Joan Garrido i Izan Garcia) es va alçar com a subcampió autonòmic en escala i corda (l’equip campió va ser el de Moixent; el bronze per a Massamagrell i la quarta plaça per a Almassora).

benjamins plata (3) benjamins plata (4)

benjamins plata (1)

En categoria aleví, l’equip d’Ondara (integrat per Arnau Mas, Andreu Mullor, José Mengual i José Miguel Sastre) es va alçar com el campió autonòmic en escala i corda d’aquesta temporada, després de guanyar als tres equips contra els quals va jugar: El Genovès (2n classificat), Montserrat (3r) i Vila-real (4t).

alevins or (1) alevins or (3)

alevins or (4)

Tant l’Alcalde d’Ondara en funcions, José Ramiro, com la Regidora d’Esports d’Ondara en funcions, Mar Chesa, han volgut felicitar als pilotaris de l’escola d’Ondara, així com als entrenadors de l’Escola Municipal de Pilota d’Ondara, Juanma Garrido i Néstor Portes, per la gran labor que estan realitzant al capdavant de l’escola, que està aconseguint novament magnífics resultats aquesta temporada.

Cloendes-Escoles-Esportives port

CLOENDES DE LES ESCOLES ESPORTIVES MUNICIPALS D’ONDARA 2018- 2019

Cloendes-Escoles-Esportives

Ondara, 30.05.19. La Regidoria d’Esports de l’Ajuntament d’Ondara ha organitzat els actes de les cloendes de les Escoles Esportives Municipals d’Ondara. Com ve sent habitual, cadascuna de les escoles tindrà el seu propi acte per culminar la temporada 2018-2019:

  • Escola Multiesportiva: Cloenda el divendres 31 de maig a les 16:30 hores

  • Escola de Tennis Taula: Cloenda el divendres 7 de juny a les 17:30 hores

  • Escola de Gimnàstica Rítmica: Cloenda el dilluns 10 de juny a les 18:30 hores

  • Escola de Natació: Cloenda el divendres 14 de juny a les 16 hores

  • Escola de Tennis: Cloenda el dissabte 15 de juny a les 9 hores

  • Escola de Bàsquet: Cloenda el diumenge 16 de juny a les 10 hores

  • Escola de Futbol: Cloenda el divendres 21 de juny a les 19:30 hores
  • Escola de Pilota: Cloenda el dissabte 22 de juny a les 18 hores

REGIDORIA D’ESPORTS * AJUNTAMENT D’ONDARA

tennis-taula-juny2019 - copia

EL DIVENDRES 7 DE JUNY SE CELEBRARÀ LA CLOENDA DE L’ESCOLA MUNICIPAL DE TENNIS TAULA D’ONDARA AMB UN TORNEIG DE DOBLES

tennis-taula-juny2019

Ondara, 30.05.19. La Regidoria d’Esports de l’Ajuntament d’Ondara ha informat que el divendres 7 de juny se celebrarà la cloenda de l’Escola Municipal de Tennis Taula d’Ondara a les 17:30 hores al gimnàs del Col·legi Sanchis Guarner.

Amb motiu de la cloenda, es realitzarà un torneig de dobles amb la participació de familiars; cada xiquet/a anirà de parella amb un familiar. Les inscripcions són lliures, i es realitzaran a les 17 hores. Es lliuraran premis als primers classificats.

REGIDORIA D’ESPORTS * AJUNTAMENT D’ONDARA