d50803e1-954d-47c1-bd26-bc21f1c67d93

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA ACONSEGUEIX 21 PODIS EN LA 1ª FASE DE LA LLIGA COMARCAL 2020

d50803e1-954d-47c1-bd26-bc21f1c67d93

IMG_6903

Ondara, 11.03.20. El passat diumenge 8 de març, es va celebrar la 1a Fase de la XI Lliga Comarcal de les Escoles Esportives Municipals de Gimnàstica Rítmica temporada 2019-2020 a Pego, on les gimnastes de l’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara van participar en molta il·lusió, després de tot l’esforç i sacrifici que realitzen per poder arribar al gran dia d’una competició, on es van obtindre magnífics resultats, aconseguint un total de 21 podis (tant individuals com per equips) i sumant unes excel·lents puntuacions per a la seua classificació comarcal.

Les entrenadores de l’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara són: Natalia Cholbi, Irene Estévez, Alba Fornés, Sandra Gamero, Mar Riera, Nerea Fornés i Alícia Ivars, que, a banda, és la coordinadora de Gimnàstica Rítmica.

RESULTATS ESCOLA D’ONDARA – 8 MARÇ 2020

Pel que fa a les individuals, els resultats van ser els següents:

Carme Marín, benjamí M.L: 3 a classificada

Aina García, aleví pilota: 4a classificada

Roser Alemany, aleví pilota: 5a classificada

Alessia Velasco, aleví pilota: 7a classificada

Zaira Quintanar, infantil cèrcol: 1a classificada

Judith Ballester, infantil cèrcol: 2a classificada

Elsa Femenia, infantil cèrcol: 3a classificada

Vega Vizcaya, infantil cèrcol: 4a classificada

Irene Rivera: infantil cèrcol: 5a classificada

Lara Stauder, cadet maces: 4a

Ana Reig, cadet maces: 5a

Cristina Saiz, juvenil maces: 2a

Carla Romero, juvenil maces: 6a

Cristina Zamora, juvenil maces: 7a

En quant als duos:

Mans lliures:

1 es: Duo prebenjamí: Kira i Mimi

3es: duo benjamí: Maia i Yoanna

4es: duo benjamí: Olivia i Yuneire

1es: duo aleví: Júlia i Pau

2 pilotes:

1ers: duo infantil: Andrea i Joan Pere

3es: duo infantil: zoe i carla

4es: Duo infantil: iratxe i sara

9es: duo infantil: mireia i alice

1es: duo cadet: Azahar i Júlia

5es: duo cadet: Luana i Sonia

Els trios:

Mans lliures:

2es: trio benjamí: Noa, Carla, Elia i Júlia(suplent)

3es: trio benjamí: Laura, Claudia, Alma i Àngela(suplent)

4es: trio benjamí: Sílvia, Roser i Júlia

3 pilotes:

1es: trio aleví: Carmen, Marina i Emma

3es: trio aleví: Aroa, Sandra i Anna

4es: trio aleví: Walae, Emma i Sofía

3 parells de maces:

1es: Maitane, Àngela i Martina

I per últim, els conjunts van aconseguir:

Mans lliures:

2es empatades Benjamí: Daniela, Anna, Ana, Irene i Àngela

2es empatades Benjamí: Lucia, Mireia, Núria, Maria i Roser

2es Aleví: Maria, Carmen, Carla, Lucia i Lara

5 cèrcols:

3es infantils: Paula, Maia, Valeria, Clara i Maria

4es infantils: Roser, Zaira, Elsa, Irene i Nerea

 3 cèrcols i 2 pilotes

2es classificades: Conjunt cadet: Giulianna, Maria, Nerea, Ana i Helena

19d62298-6287-406e-9aed-2103177235e23cd1768a-a673-47b1-8f81-3d3bb7e051a7 fde89258-e2c9-493b-9fb1-6a073e8bb96987afe6ed-dbe8-4241-bd21-d089f62c02c5 70b9d8e6-60b2-4f0a-866d-51887f677edfc622d9b9-cbc5-47b9-a9dc-755677e9f906 1d6aacaf-1152-4506-96d9-6f729ab0a9e8IMG_6910 IMG_6909IMG_6901 IMG_6899IMG_6898 IMG_6896IMG_6895 IMG_6893 IMG_6891

Publicado en Actualitat, Esports.