1 OR, 2 PLATES I 1 BRONZE PER A L’ESCOLA MUNICIPAL DE PILOTA D’ONDARA EN LES FINALS PROVINCIALS DE FRONTÓ PARELLES

alevins ondarabanjamins plata (3) 

L’equip Aleví A d’Ondara és el campió provincial de frontó parelles; els equips Benjamí A i Aleví B, subcampions provincials en les seues respectives categories; i el juvenil aconsegueix el bronze

Ondara, 27.01.20. El frontó de Beniarbeig va albergar ahir diumenge 26 de gener la fase final del provincial d’Alacant dels XXXVIII JECV en la modalitat de frontó per parelles (organitzada per la Federació de Pilota Valenciana), amb la participació dels equips benjamí, aleví A, aleví B i juvenil de l’Escola Municipal de Pilota d’Ondara, que està entrenada per Juanma Garrido i Néstor Portes.

escola ondara

L’equip benjamí A de l’Escola Municipal de Pilota d’Ondara, integrat per Joan Garrido i Izan García, va aconseguir la plata provincial, perdent en la final absoluta contra l’equip de Sella-Relleu.

banjamins plata (1)banjamins plata (2)

L’equip aleví Ondara A, integrat per Arnau Mas i Dani Serra, va aconseguir vèncer en la final absoluta a l’equip aleví Ondara B, integrat per José Miguel Sastre i Uxue Arbona, quedant d’aquesta manera campió i subcampió provincial, respectivament.

alevins tots

alevi a oralevi b plata

foto. Companyerisme a les finals

La parella de categoria juvenil d’Ondara, integrada per Andreu Mas i Adrián Duro, va vèncer en la final per la tercera posició a l’equip de Beniarbeig-El Verger, i es va alçar amb el bronze provincial.

juvenils bronze (1) juvenils bronze (2)

La Regidora d’Esports d’Ondara, Mar Chesa, que va lliurar ahir els trofeus, ha donat l’enhorabona als equips benjamí, alevins i juvenil pels seus èxits, així com als entrenadors de l’Escola Municipal de Pilota d’Ondara.

Els campions provincials d’Alacant jugaran la fase final autonòmica el pròxim 2 de febrer a la localitat de Moixent, al costat dels millors equips de València i Castelló.

Podi provincial d’Alacant dels XXXVIII JECV de Frontó Parelles:

Categoria benjamí:

1r. Sella-Relleu A

2n. Ondara A

3r. Beniarbeig-El Verger A

4t. Orba A

 

Categoria aleví:

1r. Ondara A

2n. Ondara B

3r. Sella-Relleu

4t. Castalla

 

Categoria infantil

1r. Laguar

2n. Xàbia

3r. Petrer

4t. Sella-Relleu A

 

Categoria cadet

1r. Beniarbeig-El Verger A

2n. Orba

3r. Benidorm

4t. Beniarbeig-El Verger B

 

Categoria juvenil

1r. Petrer

2n. Sella-Relleu A

3r. Ondara A

4t. Beniarbeig-El Verger

Posted in Actualitat, Esports.