escola ondara final

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA ACONSEGUEIX 28 PODIS (10 ORS, 8 PLATES I 10 BRONZES) EN LA FINAL DE LA LLIGA COMARCAL 2019

escola ondara final

I 25 podis en la 4a Fase de la Lliga celebrada dissabte passat 1 de juny a Xàbia

Ondara, 04.06.19. El Pavelló de Xàbia va acollir aquest passat dissabte 1 de juny la 4a Fase i Final de la X Lliga comarcal de les Escoles Esportives Municipals de Gimnàstica Rítmica temporada 2018-2019, en la que han participat 300 gimnastes de les escoles de Dénia, Gata, Pego, Benissa, Poble Nou de Benitatxell, Xàbia, Pedreguer, Calp, i Ondara.

L’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara, coordinada per Alicia Ivars, i que compta com entrenadores amb Alba Fornés, Nerea Fornés, Sandra Gamero, Natalia Cholbi i Irene Estévez, va participar amb 105 gimnastes, i va obtindre uns magnífics resultats, aconseguint un total de 25 podis en la 4a Fase celebrada a Xàbia, i un total de 28 podis en la classificació de la fase final comarcal, amb 10 ors, 8 plates i 10 bronzes en la Final.

La Regidora d’Esports en funcions d’Ondara, Mar Chesa, que va estar present en la final, ha felicitat totes les gimnastes de l’Escola Municipal de Gimnàstica d’Ondara i a les seues entrenadores pels seus magnífics resultats aquesta temporada.

gimnastica escola ondara (1) gimnastica escola ondara (2)

RESULTATS ESCOLA D’ONDARA 4º FASE – 1 JUNY 2019 Xàbia:

25 PODIS ESCOLA ONDARA

Individual

Prebenjamí

4a Núria Pineda

Benjamí

1a Alessia Velasco

3a Carme Marín

Aleví

3a Roser Alemany

2a Judith Ballester

Infantil

1a Vera Monedero

4a Lara Stauder

Cadet

3a Ana Reig

2a Cristina Saiz

4a Angèlica Carrió

Juvenil

4a María Romero

Trios

Benjamí

1es Yoanna Gancheva, Carla Tihca I Maia Álvarez

2es Alma Contrí, Clauda Vaquer I Laura Saiz

Aleví

4es Emma Ordines, Júlia Sendra I Pau Mut

3es Aroa Soldevila, Marina Más I Sandra Ribes

Infantil

1es Azahar Vanaclocha, Laura Zaragoza I Nerea Bonet

Cadet

1es Giuliana Sánchez, Maria Llorens I Helna Rosselló

Duos

Prebenjamí

1es Núria Pineda I Mireia Server

Benjamí

1es Maria Fernández I Carmen Chapa

1es Lucia Llorens I Lara Rodríguez

Aleví

1s Joan Pere Sendra I Samuel Ivars

4es Zoe Barber I Carla Riera

6es Nahiara Tessore I Carmen Serra

Infantil

4es Nadia Boluda I Vega Vizcaya

Cadet

1es Luana Salort I Sonia Martínez

2es Júlia Signes I Cristina Zamora

Juvenil

1es Carla Romero I Melba García

Conjunts

Benjamí

1es Daniela Hernández, Irene Mohedano, Anna Hernández, Ana Romans I Àngela Malonda

Aleví

2es Iratxe Parra, Sara Arlandis, Alice Kiss, Mireia Ribes I Andrea Munuera.

1es Roser Alemany, Irene Rivera, Zaira Quintanar, Elsa Femenia I Sara López

Infantil

1es Paula Jordà, Maria Hernández, Maia Salort, Valeria Doménech I Clara Más

1es Àngela Gil, Maitane Alfaro, Martina Portes I Nerea López

IMG_0833IMG_0834 IMG_0835IMG_0838 IMG_0840IMG_0842 IMG_0843IMG_0844 IMG_0845IMG_0846 IMG_0847IMG_0848 IMG_0849IMG_0850 IMG_0851 IMG_0873

RESULTATS ONDARA FINAL DE LLIGA:

28 PODIS ESCOLA ONDARA

Individual

Prebenjamí

4a Núria Pineda

Benjamí

1a Alessia Velasco

3a Carme Marín

Aleví

1a Roser Alemany

3a Judith Ballester

Infantil

2a Vera Monedero

4a Lara Stauder

Cadet

2a Ana Reig

3a Cristina Saiz

4a Angèlica Carrió

Juvenil

3a María Romero

Trios

Benjamí

1es Yoanna Gancheva, Carla Tihca I Maia Álvarez

2es Alma Contrí, Clauda Vaquer I Laura Saiz

Aleví

2es Emma Ordines, Júlia Sendra I Pau Mut

3es Aroa Soldevila, Marina Más I Sandra Ribes

Infantil

1es Azahar Vanaclocha, Laura Zaragoza I Nerea Bonet

Cadet

3es Giuliana Sánchez, Maria Llorens I Helna Rosselló

Duos

Prebenjamí

3es Núria Pineda I Mireia Server

Benjamí

1es Maria Fernández I Carmen Chapa

3es Lucia Llorens I Lara Rodríguez

Aleví

1s Joan Pere Sendra I Samuel Ivars

2es Zoe Barber I Carla Riera

6es Nahiara Tessore I Carmen Serra

Infantil

2es Nadia Boluda I Vega Vizcaya

Cadet

2es Júlia Signes I Cristina Zamora

3es Luana Salort I Sonia Martínez

Juvenil

1es Carla Romero I Melba García

Conjunts

Benjamí

1es Daniela Hernández, Irene Mohedano, Anna Hernández, Ana Romans I Àngela Malonda

Aleví

1es Roser Alemany, Irene Rivera, Zaira Quintanar, Elsa Femenia I Sara López

2es Iratxe Parra, Sara Arlandis, Alice Kiss, Mireia Ribes I Andrea Munuera

Infantil

1es Paula Jordà, Maria Hernández, Maia Salort, Valeria Doménech I Clara Más

3es Àngela Gil, Maitane Alfaro, Martina Portes I Nerea López

podiums final (1)podiums final (2) podiums final (3)podiums final (4) podiums final (5)podiums final (6) podiums final (7)podiums final (8) podiums final (9)podiums final (10) podiums final (11)podiums final (12) podiums final (13)podiums final (14) podiums final (15)podiums final (16) podiums final (17) podiums final (18)

Publicado en Actualitat, Esports.