ondara en minijocs 2019 (11)

ELS PARTICIPANTS D’ONDARA EN ELS XIII MINIJOCS 2019 VAN ACONSEGUIR 15 MEDALLES

Ondara, 21.05.19. La XIII Edició dels Minijocs Olímpics de la Marina Alta s’ha celebrat a Dénia del divendres 17 al diumenge 19 de maig 2019. En els XIII Minijocs 2019 han participat xiquets i xiquetes de categoria infantil, i alguns alevins. Ondara, a través de la Regidoria d’Esports de l’Ajuntament d’Ondara, ha participat en aquesta nova edició dels Minijocs amb un centenar de xiquets i xiquetes d’entre 11 i 13 anys en les següents modalitats: Bàsquet femení i masculí, Futbol, Natació, Gimnàstica rítmica, Tennis Taula, Equitació, Tennis, Atletisme, i Pilota Valenciana, i ha aconseguit un total de 15 medalles en diferents modalitats.

A més de la seu de Dénia, enguany també s’han disputat competicions a Xàbia (karate); Teulada (bàdminton); Ondara (tennis taula); i La Xara (Btt). El diumenge 19 de maig es van lliurar les medalles en la cloenda celebrada al poliesportiu de Dénia.

La Regidora d’Esports d’Ondara, Mar Chesa, que va lliurar les medalles, ha destacat la magnífica representació d’Ondara en aquesta nova edició esportiva per a «fer comarca», i ha donat l’enhorabona als i les participants d’Ondara.

ondara en minijocs 2019 (1)ondara en minijocs 2019 (2) ondara en minijocs 2019 (3)ondara en minijocs 2019 (4) ondara en minijocs 2019 (5)ondara en minijocs 2019 (6) ondara en minijocs 2019 (7)ondara en minijocs 2019 (8) ondara en minijocs 2019 (9)ondara en minijocs 2019 (10) ondara en minijocs 2019 (11) ondara en minijocs 2019 (12)

Quant a les medalles aconseguides pels participants d’Ondara en els Minijocs 2019, els podis aconseguits són els següents:

PODIS D’ONDARA EN EL MINIJOCS 2019

15 medalles

TENNIS TAULA

– 3r. classificat, medalla bronze : Àlex Serra Escrivà

GIMNÀSTICA RÍTMICA

– 3r. classificades, medalla bronze, Duo modalitat cèrcol :

– Azahar Vanaclocha Gonzalez

– Laura Zaragoza Ferrando

PILOTA VALENCIANA, RASPALL

– 1er classificats, equip formant per:

– Francesc Rosello Ivars

– Luca Mahiques Castellano

– Gorka Arbona Sesé

– Alex Serra Escrivà

– Xavier Capellino Domenech

– Alex Terrades Serrano

NATACIÓ

– 50m. Crool masculí: 1er. Medalla d’or, Andreu Garcia Sendra

– 50m. Braça femení: 1er. Medalla d’or, Laia Alemany Soler

– 100 crool masculí: 2er. Medalla de plata, Andreu Garcia Sendra

– 100 crool femení: 3er. Medalla de bronze, Laia Alemany Soler

– 100 braça femení: 1er. Medalla d’or, Laia Alemany Soler

– relleus mixt 4x50m crool: 1er. Medalla d’or: equip format per:

– Andreu Garcia Sendra

– Karolayn Gomez Varela

-Laia Alemany Soler

– Hector Gil Sanchez

ATLETISME

– Llançament de pilota masculí: 3er. Classificat medalla bronze, Gorka Arbona Sesé

– 500m.l. masculí : 1er. Classificat i medalla d’or, Pau Moncho Garcia

2on classificat i medalla de plata, Roc Martí Soldevila

-cross masculí: 1er. Classificat i medalla d’or, Roc Martí Soldevila

2 on classificat i medalla de plata, Pau Moncho Garcia

– Relleus masculí 4x80m.l. : 1er. Classificats i medalla d’or, equip format per:

– Xavi Capellino Domenech

– Gorka Arbona Sese

-Hugo Quintanar Rodriguez

– Pau Moncho Garcia

REGIDORIA D’ESPORTS * AJUNTAMENT D’ONDARA

Mes fotos: CE Esport Viu Ondara

http://bit.ly/2Qe52IU

Publicado en Actualitat, Esports.