escola ondara

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA VA ACONSEGUIR 24 PODIS EN LA 2a FASE DE LA LLIGA COMARCAL 2019 CELEBRADA A BENISSA

escola ondara escola ondara 2

Ondara, 26.03.19. El Pavelló de Benissa va acollir aquest passat diumenge 24 de març la segona Fase de la X Lliga comarcal de les Escoles Esportives Municipals de Gimnàstica Rítmica temporada 2018-2019, en la que participen 300 gimnastes de les escoles de Dénia, Gata, Pego, Benissa, Poble Nou de Benitatxell, Xàbia, Pedreguer, Calp, i Ondara.

L’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara, coordinada per Alicia Ivars, i que compta com entrenadores amb Alba Fornés, Sandra Gamero, Natalia Cholbi i Irene Estévez, va participar amb 105 gimnastes, i va obtindre uns magnífics resultats, aconseguint un total de 24 podis (sent d’ells 8 individuals, 5 de conjunts, 6 de duos i 5 de trios) i sumant unes excel·lents puntuacions per a la seua classificació comarcal, amb 7 ors, 9 plates i 8 bronzes.

RESULTATS ESCOLA D’ONDARA – 24 DE MARÇ

24 PODIS ESCOLA ONDARA

Individual

Prebenjamí

3a Núria Pineda

Benjamí

2a Alessia Velasco

3a Carme Marín

Aleví

1a Roser Alemany

3a Judith Ballester

Infantil

2a Lara Stauder

4a Vera Monedero

Cadet

1a Ana Reig

2a Angèlica Carrió

5a Cristina Saiz

Juvenil

4a María Romero

Trios

Benjamí

2es Yoanna Gancheva, Carla Tihca I Maia Álvarez

3es Alma Contrí, Clauda Vaquer I Laura Saiz

Aleví

2es Emma Ordines, Júlia Sendra I Pau Mut

4es Aroa Soldevila, Marina Más I Sandra Ribes

Infantil

1es Azahar Vanaclocha, Laura Zaragoza I Nerea Bonet

Cadet

2es Giuliana Sánchez, Maria Llorens I Helna Rosselló

Duos

Benjamí

1es Maria Fernández I Carmen Chapa

4es Lucia Llorens I Lara Rodríguez

Aleví

1s Joan Pere Sendra I Samuel Ivars

5es Zoe Barber I Carla Riera

10es Nahiara Tessore I Carmen Serra

Infantil

3es Nadia Boluda I Vega Vizcaya

Cadet

2es Júlia Signes I Cristina Zamora

3es Luana Salort I Sonia Martínez

Juvenil

3es Carla Romero I Melba García

Conjunts

Benjamí

1es Daniela Hernández, Irene Mohedano, Anna Hernández, Ana Romans I Àngela Malonda.

Aleví

1es Roser Alemany, Irene Rivera, Zaira Quintanar, Elsa Femenia I Sara López

2es Iratxe Parra, Sara Arlandis, Alice Kiss, Mireia Ribes I Andrea Munuera

Infantil

2es Paula Jordà, Maria Hernández, Maia Salort, Valeria Doménech I Clara Más

3es Àngela Gil, Maitane Alfaro, Martina Portes I Nerea López

Les exhibicions van estar formades per:

Grub Benjamí: Anastasia, Nerea, Noa, Carla, Ana, Melissa, Elia I Ana

Grup Aleví: Paola I Aitana

 

gimnastica fase benissa (1) gimnastica fase benissa (2) gimnastica fase benissa (4) gimnastica fase benissa (5) gimnastica fase benissa (6) gimnastica fase benissa (7) gimnastica fase benissa (8) gimnastica fase benissa (9) gimnastica fase benissa (10) gimnastica fase benissa (11) gimnastica fase benissa (12) gimnastica fase benissa (13) gimnastica fase benissa (14) gimnastica fase benissa (15) gimnastica fase benissa (16) gimnastica fase benissa (17) gimnastica fase benissa (18) gimnastica fase benissa (19) gimnastica fase benissa (20)gimnastica fase benissa (3)

 

Publicado en Actualitat, Esports.