LLIGA CEMA (2)

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA VA ACONSEGUIR EL PASSAT DIUMENGE 27 PODIS; 22 EN LA 4a FASE DE LA LLIGA COMARCAL CELEBRA A PEGO, I 5 EN LA LLIGA INTERCLUB CELEBRADA A TEULADA

Ondara, 17.04.18. Diumenge passat 15 d’abril, l’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara va aconseguir diversos èxits esportius; tant en la 4a fase de la Lliga Comarcal CEMA (va aconseguir 22 podis) com en la 1a fase de la Lliga Provincial Interclub (va aconseguir 5 podis).

La quarta Fase de la IX Lliga comarcal de les Escoles Esportives Municipals de Gimnàstica Rítmica CEMA temporada 2017-2018 es va celebrar el passat diumenge 15 d’abril a Pego. L’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara, coordinada per Alicia Ivars, i que compta com entrenadores amb Cristina Sala, Alba Fornés, Sandra Gamero, i Irene Estévez, va obtindre uns magnífics resultats, aconseguint un total de 22 podis (sent d’ells 7 individuals, 6 de conjunts, 6 de duos i 3 de trios ) i sumant unes excel·lents puntuacions per a la seua classificació comarcal, amb 10 ors, 7 plates i 5 bronzes.

D’altra banda, la primera Fase de la Lliga Provincial Interclub es va celebrar el passat diumenge 15 d’abril a la vesprada a Teulada. L’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara va aconseguir 5 podis en aquesta competició de gran nivell.

La Regidora d’Esports, Mar Chesa, va felicitar les gimnastes d’Ondara i les seues entrenadores pels seus excel·lents resultats aquest diumenge.

RESULTATS 4A FASE LLIGA COMARCAL GIMNÀSTICA RÍTMICA CEMA – PEGO (22 PODIS)

LLIGA CEMA (1)LLIGA CEMA (2) LLIGA CEMA (3)LLIGA CEMA (4) LLIGA CEMA (5)LLIGA CEMA (6) LLIGA CEMA (7)LLIGA CEMA (8) LLIGA CEMA (9)LLIGA CEMA (10) LLIGA CEMA (11)LLIGA CEMA (12) LLIGA CEMA (13) LLIGA CEMA (14)

2018-04-15-PHOTO-000004362018-04-15-PHOTO-00000440 2018-04-15-PHOTO-00000447 2018-04-15-PHOTO-00000456

Modalitat Individual

Benjamí

Roser Alemany Serer 1ª Classificada

Aleví

Mireia Pons Fornés 1ª Classificada

Ana Monedero Vasileva 2ª Classificada

Vega Vizcaya Miralles 2ª Classificada

Joan Pere Sendra Nogueroles 5t Classificat

Infantil

Ana Reig Salort 3ª Classificada

Cadet

Maria Gracia Romero 1ª Classificada

Angèlica Carrió Fructuoso 3ª Classificada

Cristina Saiz Pons 4ª Classificada

Modalitat Trios

Benjamí

Nahiara Tessore, Anais Messaourdi i Carmen Serra 4es Classificades

Aleví

Zaira Quintanar, Elsa Femenia i Irene Rivera 1es Classificades

Noa Quinto, Carla Riera i Zoe Barber 2es Classificades

Maitane Alfaro, Maria Mahiques i Maia Salort 4es Classificades

Cadet

Júlia Signes, Cristina Zamora i Carla Romero 1es Classificades

Modalitat Duos

Benjamí

María Fernández i Carmen Chapa 1es Classsificades

Lucia Llorens i Lara Rodríguez 2es Classificades

Aleví

Maria Hernández i Clara Más 1es Classificades

Ruth Almero i Sara López 2es Classificades

Paula Jordà i Valeria Ribes 3es Classificades

Infantil

Giuliana Sánchez i Maria Llorens 3es Classificades

Miriam Pérez i Helena Roselló 4es Classificades

Modalitat Conjunts

Benjamí

1es Classificades: Benjamí “J” format per Roser Alemany, Pau Mut, Alessia Velasco, Júlia Sendra i Emma Ordines.

2es Classificades: Benjamí “S” format per: Marina Mas, Aroa Soldevila, Sandra Ribes, Noa Petrignani i Carolina Brígido.

Aleví

1es Classificades: Aleví “K” format per: Alma Llobell, Aina Server, Judith Ballester, Emma Almiñana i Paula Vives.

2es Classificades: Aleví “O” format per: Iratxe Parra, Sara Arlandis, Andrea Munuera, Mireia Ribes i Alice Rebeca Kiss.

Infantil

1es Classificades: Infantil “H” format per: Vera Monedero, Irene Martí, Lara Stauder, Nadia Boluda I Laia Estévez.

3es Classificades: Infantil “F” format per: Azahar Vanaclocha, Sonia Martínez, Ainhoa Vicens, Laura Zaragoza, Nerea Bonet I Ana Reig.

Modalitat Exhibicions

En aquesta modalitat les participants van ser:

Nerea Vicens, Martina Portes, Júlia Contreras, Àngela Gil i Nerea López en Categoria Aleví.

Alma, Alba, Laia i Rosa en Categoria Benjamí.

Sarah, Alma, Serena, Anastasia, Laura, Laura, Nerea, Claudia, Daniela, Maria, Irene, Carme, Núria, Silvia, Ainhoa, Àngela, Yoana, Anna, Maia, i Ana en Categoria Prebenjamí.

1ª FASE LLIGA PROVINCIAL INTERCLUB DE GIMNÀSTICA RÍTMICA – CELEBRADA A TEULADA (5 PODIS)

interclub (1)interclub (2)

interclub (4)interclub (5) interclub (6)interclub (7) interclub (8)interclub (3)

Individual

Categoria Infantil Corda

Paula González 4ª Classificada

Categoria Cadet Cèrcol

Júlia Mut 2ª Classificada

Duo

Categoria Cadet Maces

Begonya García i Estela Dengra 3es Classificades

Equip

Categoria Cadet Cèrcol

Adriana Noguera 3ª Classificada

Categoria Cadet Maces

Mireia Payà 1ª Classificada

General: 1es Classificades

Publicado en Esports.