grup escola ondara tercera fase

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA VA ACONSEGUIR 21 PODIS EN LA 3a FASE DE LA LLIGA COMARCAL CELEBRA A BENISSA

 

Ondara, 27.03.18. La tercera Fase de la IX Lliga comarcal de les Escoles Esportives Municipals de Gimnàstica Rítmica temporada 2017-2018 es va celebrar el passat diumenge 25 de març a Benissa amb la participació de les gimnastes de les escoles de Dénia, Gata, Pego, Benissa, Poble Nou de Benitatxell, Xàbia, Pedreguer, Calp, i Ondara.

L’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara, coordinada per Alicia Ivars, i que compta com entrenadores amb Cristina Sala, Alba Fornés, Sandra Gamero, i Irene Estévez, va obtindre uns magnífics resultats, aconseguint un total de 21 podis ( sent d’ells 8 individuals, 5 de conjunts, 5 de duos i 3 de trios ) i sumant unes excel·lents puntuacions per a la seua classificació comarcal, amb 8 ors, 8 plates i 5 bronzes.

grup escola ondara tercera fase

La Regidora d’Esports, Mar Chesa, va felicitar les gimnastes d’Ondara i les seues entrenadores pels seus excel·lents resultats.

RESULTATS 3a FASE LLIGA COMARCAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA

Modalitat Individual

Benjamí

Roser Alemany Serer 2ª Classificada

Aleví

Ana Monedero Vasileva 1ª Classificada

Vega Vizcaya Miralles 2ª Classificada

Mireia Pons Fornés 3ª Classificada

Joan Pere Sendra Nogueroles 5t Classificat

Infantil

Ana Reig Salort 3ª Classificada

Cadet

Maria Gracia Romero 1ª Classificada

Angèlica Carrió Fructuoso 2ª Classificada

Cristina Saiz Pons 3ª Classificada

Modalitat Trios

Benjamí

Nahiara Tessore, Anais Messaourdi i Carmen Serra 4es Classificades

Aleví

Zaira Quintanar, Elsa Femenia i Irene Rivera 1es Classificades

Noa Quinto, Carla Riera i Zoe Barber 2es Classificades

Maitane Alfaro, Maria Mahiques i Maia Salort 4es Classificades

Cadet

Júlia Signes, Cristina Zamora i Carla Romero 1es Classificades

Modalitat Duos

Benjamí

Lucia Llorens i Lara Rodríguez 1es Classificades

María Fernández i Carmen Chapa 2es Classsificades

Aleví

Ruth Almero i Sara López 1es Classificades

Maria Hernández i Clara Más 2es Classificades

Paula Jordà i Valeria Ribes 3es Classificades

Infantil

Giuliana Sánchez i Maria Llorens 4es Classificades

Miriam Pérez i Helena Roselló 6es Classificades

Modalitat Conjunts

Benjamí

1es Classificades: Benjamí “J” Format Per Roser Alemany, Pau Mut, Alessia Velasco, Júlia Sendra I Emma Ordines.

2es Classificades: Benjamí “S” Format Per: Marina Más, Aroa Soldevila, Sandra Ribes, Noa Petrignani I Carolina Brígido.

Aleví

1es Classificades: Aleví “K” format per: Alma Llobell, Aina Server, Judith Ballester, Emma Almiñana i Paula Vives.

5es Classificades: Aleví “O” format per: Iratxe Parra, Sara Arlandis, Andrea Munuera, Mireia Ribes I Alice Rebeca Kiss.

Infantil

2es Classificades: Infantil “H” format per: Vera Monedero, Irene Martí, Lara Stauder, Nadia Boluda i Laia Estévez.

3es Classificades: Infantil “F” format per: Azahar Vanaclocha, Sonia Martínez, Ainhoa Vicens, Laura Zaragoza, Nerea Bonet i Ana Reig.

Modalitat Exhibicions

En aquesta modalitat les participants van ser: Nerea Vicens, Martina Portes, Júlia Contreras, Àngela Gil i Nerea López en Categoria Aleví.

Alma, Alba, Laia i Rosa en Categoria Benjamí.

Sarah, Alma, Serena, Anastasia, Laura, Laura, Nerea, Claudia, Daniela, Maria, Irene, Carme, Núria, Silvia, Ainhoa, Àngela, Yoana, Anna, Maia, i Ana en Categoria Prebenjamí.

 

podis ondara tercera fase (1) podis ondara tercera fase (2) podis ondara tercera fase (3) podis ondara tercera fase (4) podis ondara tercera fase (5) podis ondara tercera fase (6) podis ondara tercera fase (7) podis ondara tercera fase (8) podis ondara tercera fase (9) podis ondara tercera fase (10) podis ondara tercera fase (11)

Publicado en Actualitat, Esports.