escola ondara gimnastica

ONDARA VA ACOLLIR EL 4 DE MARÇ LA 2a FASE DE LA LLIGA COMARCAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA, EN LA QUE L’ESCOLA MUNICIPAL D’ONDARA VA ACONSEGUIR 18 PODIS

Ondara, 06.03.18. El Pavelló Municipal d’Ondara va acollir aquest diumenge 4 de març la segona Fase de la IX Lliga comarcal de les Escoles Esportives Municipals de Gimnàstica Rítmica temporada 2017-2018, en la que participen 300 gimnastes de les escoles de Dénia, Gata, Pego, Benissa, Poble Nou de Benitatxell, Xàbia, Pedreguer, Calp, i Ondara. El pavelló d’Ondara va ser l’escenari d’aquest vistós esdeveniment esportiu que va congregar com a públic a més de 900 persones provinents de tota la comarca.

escola ondara gimnasticaONDARA 4-3-2018 (400)

L’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara, coordinada per Alicia Ivars, i que compta com entrenadores amb Cristina Sala, Alba Fornés, Sandra Gamero, i Irene Estévez, va obtindre uns magnífics resultats, aconseguint un total de 18 podis ( sent d’ells 5 individuals, 5 de conjunts, 6 de duos i 2 de trios ) i sumant unes excel·lents puntuacions per a la seua classificació comarcal, amb 8 ors, 4 plates i 6 bronzes.

entrenadores ondara

L’Alcalde d’Ondara, José Ramiro, i la Regidora d’Esports, Mar Chesa, van lliurar medalles a les tres primeres classificades de cada categoria. Mar Chesa va felicitar les gimnastes d’Ondara pels seus excel·lents resultats, “que demostren el gran treball, esforç i dedicació que suposa cada una de les coreografies presentades”. Chesa ha destacat “l’èxit d’organització i de participació en aquesta prova”, així com el magnífic ambient esportiu on van quedar patents valors com l’esforç, el respecte i la camaraderia.

RESULTATS 2a FASE LLIGA COMARCAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA

Modalitat Individual

Benjamí

Roser Alemany Serer 1ª Classificada

Aleví

Ana Monedero Vasileva 1ª Classificada

Vega Vizcaya Miralles 2ª Classificada

Mireia Pons Fornés 3ª Classificada

Joan Pere Sendra Nogueroles 5t Classificat

Infantil

Ana Reig Salort 4ª Classificada

Cadet

Maria Gracia Romero 1ª Classificada

Angèlica Carrió Fructuoso 4ª Classificada

Cristina Saiz Pons 5ª Classificada

Modalitat Trios

Benjamí

Nahiara Tessore, Anais Messaourdi i Carmen Serra 5es Classificades

Aleví

Zaira Quintanar, Elsa Femenia i Irene Rivera 3es Classificades

Noa Quinto, Carla Riera i Zoe Barber 4es Classificades

Maitane Alfaro, Maria Mahiques i Maia Salort 5es Classificades

Cadet

Júlia Signes, Cristina Zamora i Carla Romero 1es Classificades

Modalitat Duos

Benjamí

Lucia Llorens i Lara Rodríguez 1es Classificades

María Fernández i Carmen Chapa 2es Classsificades

Aleví

Ruth Almero i Sara López 2es Classificades

Maria Hernández i Clara Mas 3es Classificades

Paula Jordà i Valeria Ribes 4es Classificades

Infantil

Miriam Pérez i Helena Roselló 2es Classificades

Giuliana Sánchez i Maria Llorens 3es Classificades

Modalitat Conjunts

Benjamí

1es Classificades: Benjamí “J” Format per Roser Alemany, Pau Mut, Alessia Velasco, Júlia Sendra i Emma Ordines.

3es Classificades: Benjamí “S” Format Per: Marina Más, Aroa Soldevila, Sandra Ribes, Noa Petrignani i Carolina Brígido.

Aleví

1es Classificades: Aleví “K” Format per: Alma Llobell, Aina Server, Judith Ballester, Emma Almiñana i Paula Vives.

5es Classificades: Aleví “O” Format per: Iratxe Parra, Sara Arlandis, Andrea Munuera, Mireia Ribes i Alice Rebeca Kiss.

Infantil

1es Classificades: Infantil “H” Format per: Vera Monedero, Irene Martí, Lara Stauder, Nadia Boluda i Laia Estévez.

3es Classifcades: Infantil “F” Format per: Azahar Vanaclocha, Sonia Martínez, Ainhoa Vicens, Laura Zaragoza, Nerea Bonet i Ana Reig.

Modalitat Exhibicions

En aquesta modalitat les participants van ser:

Nerea Vicens, Martina Portes, Júlia Contreras, Àngela Gil i Nerea López en Categoria Aleví.

Alma, Alba, Laia i Rosa en Categoria Benjamí.

Sarah, Alma, Serena, Anastasia, Laura, Laura, Nerea, Claudia, Daniela, Maria, Irene, Carme, Núria, Silvia, Ainhoa, Àngela, Yoana, Anna, Maia, i Ana en categoria prebenjamí.

Laisla i Núria en categoria Infantil

ONDARA 4-3-2018 (401)ONDARA 4-3-2018 (402) ONDARA 4-3-2018 (403)ONDARA 4-3-2018 (404) ONDARA 4-3-2018 (406)ONDARA 4-3-2018 (407) ONDARA 4-3-2018 (409)ONDARA 4-3-2018 (410) ONDARA 4-3-2018 (411)ONDARA 4-3-2018 (412) ONDARA 4-3-2018 (413)ONDARA 4-3-2018 (414) ONDARA 4-3-2018 (415)ONDARA 4-3-2018 (416) ONDARA 4-3-2018 (417)ONDARA 4-3-2018 (419) ONDARA 4-3-2018 (422)

Més imatges de la prova:

https://www.facebook.com/pg/laveudondara/photos/?tab=album&album_id=1775169082503192

Publicado en Actualitat, Esports.