ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (1)

L’ESCOLA MUNICIPAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA D’ONDARA VA ACONSEGUIR 16 PODIS EN LA 1a FASE DE LA LLIGA COMARCAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA CELEBRADA A PEDREGUER

Ondara, 27.02.18. Diumenge passat 25 de febrer, Pedreguer va acollir la primera Fase de la IX Lliga comarcal de les Escoles Esportives Municipals de Gimnàstica Rítmica temporada 2017-2018, en la que participen gimnastes de les escoles de Dénia, Gata, Pego, Benissa, Poble Nou de Benitatxell, Xàbia, Pedreguer, Calp, i Ondara.

L’Escola Municipal de Gimnàstica Rítmica d’Ondara, coordinada per Alicia Ivars, va aconseguir un total de 16 podis ( sent d’ells 4 individuals, 4 de conjunts, 5 de duos i 3 de trios ) i sumant unes excel·lents puntuacions per a la seua classificació comarcal, amb 9 ors, 4 plates i 3 bronzes.

ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (1)

La Regidora d’Esports d’Ondara, Mar Chesa, ha felicitat les gimnastes d’Ondara i les sues entrenadores pel seu esforç i bons resultats en aquesta primera fase de la lliga comarcal. Cal destacar que la segona fase tindrà lloc aquest diumenge 4 de març al pavelló municipal d’Ondara a partir de les 9:30 hores.

RESULTATS 1ª FASE LLIGA COMARCAL DE GIMNÀSTICA RÍTMICA

ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (11)ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (10) ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (9)ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (8) ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (7)ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (6) ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (2)ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (3) ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (4) ONDARA PRIMERA FASE LLIGA COMARCAL 2018 (5)

Modalitat Individual:

Benjamí

Roser Alemany Serer 4ª Classificada

Aleví

Ana Monedero Vasileva 1ª Classificada

Vega Vizcaya Miralles 2ª Classificada

Mireia Pons Fornés 5ª Classificada

Joan Pere Sendra Nogueroles 6ª Classificada

Infantil Ana Reig Salort 7ª Classificada

Cadet

Maria Gracia Romero 1ª Classificada

Cristina Saiz Pons 3ª Classificada

Angèlica Carrió Fructuoso 4ª Classificada

Modalitat Trios

Benjamí

Nahiara Tessore, Anais Messaourdi i Carmen Serra 5es Classificades

Aleví

Noa Quinto, Carla Riera I Zoe Barber 1es Classificades

Zaira Quintanar, Elsa Femenia I Irene Rivera 2es Classificades

Maitane Alfaro, Maria Mahiques I Maia Salort 6es Classificades

Cadet

Júlia Signes, Cristina Zamora I Carla Romero 1es Classificades

Modalitat Duos

Benjamí

Lucia Llorens i Lara Rodríguez 1es Classificades Empatades Amb María Fernández i Carmen Chapa

Aleví

Maria Hernández I Clara Más 1es Classificades

Ruth Almero I Sara López 2es Classificades

Paula Jordà I Valeria Ribes 3es Classificades

Infantil

Giuliana Sánchez I Maria Llorens 3es Classificades

Miriam Pérez I Helena Roselló 5es Classificades

Modalitat Conjunts

Benjamí

1es Classificades: Benjamí “J” format per Roser Alemany, Pau Mut, Alessia Velasco, Júlia Sendra i Emma Ordines.

2es Classificades: Benjamí “S” format per: Marina Más, Aroa Soldevila, Sandra Ribes, Noa Petrignani i Carolina Brígido.

Aleví

1es Classificades: Aleví “K” Format Per: Alma Llobell, Aina Server, Judith Ballester, Emma Almiñana I Paula Vives.

5es Classificades: Aleví “O” Format Per: Iratxe Parra, Sara Arlandis, Andrea Munuera, Mireia Ribes I Alice Rebeca Kiss.

Infantil

1es Classificades: Infantil “F” format per: Azahar Vanaclocha, Sonia Martínez, Ainhoa Vicens, Laura Zaragoza, Nerea Bonet i Ana Reig.

4es Classificades: Infantil “H” format per: Vera Monedero, Irene Martí, Lara Stauder, Nadia Boluda i Laia Estévez.

Modalitat Exhibicions

En aquesta modalitat les participants van ser: Nerea Vicens, Martina Portes, Júlia Contreras, Àngela Gil I Nerea López.

Publicado en Actualitat, Esports.