L’EQUIP BENJAMÍ DE L’ESCOLA MUNICIPAL DE PILOTA D’ONDARA, CAMPIÓ PROVINCIAL DE GALOTXA

Els equips Cadet A i Juvenil van aconseguir una meritòria quarta plaça provincial

Ondara, 19.02.18. L’Escola Municipal de Pilota d’Ondara, entrenada per Juanma Garrido i Néstor Portes, va participar el diumenge 18 de febrer en la fase final provincial d’Alacant dels XXXVI JECV de modalitat “Galotxa” que es va celebrar al carrer artificial de Benidorm.

Tres equips de l’Escola d’Ondara van aconseguir classificar-se per a la fase final. L’equip benjamí d’Ondara va estar compost ahir per Arnau Mas, Dani Serra i José Miguel Sastre; el cadet A, per Raül Blasco, Josep Sapena, Marc Estellés i Josep Pinar; i en l’equip juvenil van jugar Miguel Ángel Cabanes, Javi González i Andreu Mas.

benjamins campions provincials (1) benjamins campions provincials (2)

En benjamí, Arnau, Dani i José Miguel es van alçar com a campions provincials en vèncer les dos partides disputades, contra Beniarbeig-El Verger (van guanyar 20-5) i contra Sella-Relleu A (Ondara va guanyar 20-0). El pròxim 4 de març, l’equip benjamí de l’Escola Municipal de Pilota d’Ondara disputarà la fase final autonòmica de galotxa contra els millors equips de València i Castelló.

benjamins campions provincials (3)

En categoria cadet, Raül, J. Sapena, Marc i J. Pinar van aconseguir una meritòria quarta plaça provincial, i també en categoria juvenil, Miguel Ángel, Javi i Andreu són els quarts classificats de la província. Unes dignes posicions després d’haver realitzat molt bones partides ambdós equips.

cadets quarts (1) cadets quarts (C)

juvenils quarts (1) juvenils quarts (2)

Des de la Regidoria d’Esports d’Ondara, la seua responsable, Mar Chesa, ha donat l’enhorabona a tots els pilotaris de l’Escola Municipal de Pilota d’Ondara que van participar a la fase final provincial de galotxa, així com als seus entrenadors, Juanma Garrido i Néstor Portes.

Podi del provincial d’Alacant dels XXXVI JECV de Galotxa:

-Categoria benjamí:

1º – Ondara

2º – Sella-Relleu

3º – Beniarbeig-El Verger

4º – Dénia

-Categoria aleví:

1º – Sella-Relleu

2º – Orba B

3º – Orba A

4º- El Campello

-Categoria infantil:

1º – Beniarbeig-El Verger A

2º – Benidorm

3º – Altea

4º – Beniarbeig-El Verger B

-Categoria cadet:

1º – Petrer

2º – Benissa

3º – Sella-Relleu

4º – Ondara

-Categoria juvenil:

1º – Orba

2º – Benidorm

3º – El Campello

4º – Ondara

Posted in Actualitat, Esports.